Przygotowanie do pracy

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jest wiele powodów, aby wyjechać do pracy za granicę. Jednym z najważniejszych są zdecydowanie wyższe zarobki i większy komfort życia. Każdego roku tysiące Polaków wyjeżdża z kraju do pracy w Anglii, Irlandii i Szkocji. Inne popularne kierunki emigracji zawodowej to również Szwecja i Norwegia, a także Niemcy. Jak przygotować się do takiego wyjazdu? Oto kilka cennych porad, z których każdy może skorzystać.

Poszukiwanie pracy – samemu lub przez agencję pracy

Najważniejsze jest znalezienie pracy, która będzie nam odpowiadać. Poszukiwania można prowadzić na własną rękę, korzystając z internetowych serwisów ogłoszeniowych lub zagranicznych znajomości. Można również sięgnąć po pomoc oferowaną przez profesjonalne agencje pośrednictwa pracy. Poszukują one osób do pracy za granicą i mają w ofercie wiele ciekawych ogłoszeń. Zaletą tego rozwiązania jest kompleksowa obsługa, gwarancja legalnego zatrudnienia, możliwość zorganizowania transportu oraz znalezienia zakwaterowania na miejscu.

Jak zwiększyć szansę na ciekawszą i lepiej płatną pracę za granicą?

Nie jest tajemnicą, że im lepsze mamy kwalifikacje, tym większe są szanse otrzymania dobrze płatnej pracy za granicą. Jednak nie tylko dyplomy i umiejętności odgrywają dużą rolę. Równie ważna jest umiejętność płynnego porozumiewania się w języku obcym. Najczęściej będzie to język angielski.

Komunikatywna znajomość angielskiego przydaje się na każdym etapie pobytu za granicą. Nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym, a także podczas załatwiania formalności związanych z zameldowaniem, zakładaniem rachunków bankowych czy też, jeśli zaistnieje taka konieczność – podczas wizyt lekarskich. Krótko mówiąc, umiejętności językowe są niezbędne, aby w pełni uczestniczyć tam w życiu towarzyskim, kulturalnym oraz zawodowym.

Nauka angielskiego pod okiem profesjonalisty

Jeżeli chcesz się nauczyć angielskiego, ale nie wiesz jaka metoda nauki będzie najlepsza, polecamy profesjonalne kursy i zajęcia językowe. Są one organizowane przez szkoły języków obcych w miastach całej Polski, można również zapisać się na zajęcia indywidualne, prowadzone przez native speakerów. Indywidualne zajęcia są droższe od zajęć grupowych, ale pozwalają uzyskać lepsze efekty w krótszym czasie.

Szukasz dobrego kursu angielskiego? Możesz być pewien, że szkoła językowa ACE w Zabrzu pomoże Ci rozwinąć dotychczasowe umiejętności językowe, a także nabyć zupełnie nowe umiejętności, które ułatwią Ci start na zagranicznym rynku pracy. Zapisz się na kurs już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =