Przygotowanie do pracy

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jest wiele powodów, aby wyjechać do pracy za granicę. Jednym z najważniejszych są zdecydowanie wyższe zarobki i większy komfort życia. Każdego roku tysiące Polaków wyjeżdża z kraju do pracy w Anglii, Irlandii i Szkocji. Inne popularne kierunki emigracji zawodowej to również Szwecja i Norwegia, a także Niemcy. Jak przygotować się do takiego wyjazdu? Oto kilka cennych porad, z których każdy może skorzystać.

Poszukiwanie pracy – samemu lub przez agencję pracy

Najważniejsze jest znalezienie pracy, która będzie nam odpowiadać. Poszukiwania można prowadzić na własną rękę, korzystając z internetowych serwisów ogłoszeniowych lub zagranicznych znajomości. Można również sięgnąć po pomoc oferowaną przez profesjonalne agencje pośrednictwa pracy. Poszukują one osób do pracy za granicą i mają w ofercie wiele ciekawych ogłoszeń. Zaletą tego rozwiązania jest kompleksowa obsługa, gwarancja legalnego zatrudnienia, możliwość zorganizowania transportu oraz znalezienia zakwaterowania na miejscu.

Jak zwiększyć szansę na ciekawszą i lepiej płatną pracę za granicą?

Nie jest tajemnicą, że im lepsze mamy kwalifikacje, tym większe są szanse otrzymania dobrze płatnej pracy za granicą. Jednak nie tylko dyplomy i umiejętności odgrywają dużą rolę. Równie ważna jest umiejętność płynnego porozumiewania się w języku obcym. Najczęściej będzie to język angielski.

Komunikatywna znajomość angielskiego przydaje się na każdym etapie pobytu za granicą. Nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym, a także podczas załatwiania formalności związanych z zameldowaniem, zakładaniem rachunków bankowych czy też, jeśli zaistnieje taka konieczność – podczas wizyt lekarskich. Krótko mówiąc, umiejętności językowe są niezbędne, aby w pełni uczestniczyć tam w życiu towarzyskim, kulturalnym oraz zawodowym.

Nauka angielskiego pod okiem profesjonalisty

Jeżeli chcesz się nauczyć angielskiego, ale nie wiesz jaka metoda nauki będzie najlepsza, polecamy profesjonalne kursy i zajęcia językowe. Są one organizowane przez szkoły języków obcych w miastach całej Polski, można również zapisać się na zajęcia indywidualne, prowadzone przez native speakerów. Indywidualne zajęcia są droższe od zajęć grupowych, ale pozwalają uzyskać lepsze efekty w krótszym czasie.

Szukasz dobrego kursu angielskiego? Możesz być pewien, że szkoła językowa ACE w Zabrzu pomoże Ci rozwinąć dotychczasowe umiejętności językowe, a także nabyć zupełnie nowe umiejętności, które ułatwią Ci start na zagranicznym rynku pracy. Zapisz się na kurs już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 13 =