branżowy kurs angielskiego dla firm

Branżowe kursy angielskiego – idealny wybór dla Twojej firmy

Angielski to podstawa nie tylko, jeśli chcemy wyjechać za granicę. Bardzo dobra znajomość języka obcego przyda się także w środowisku biznesowym. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz rozwinąć jej działalność na zagraniczne rynki, inwestycja w profesjonalny kurs angielskiego z pewnością się opłaci. Zadbaj o swój biznes oraz rozwój pracowników. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak wybrać dobrą szkołę angielskiego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka angielskiego dla firm?

Na rynku obecnie znajduje się wiele ofert związanych z językowymi kursami branżowymi. Firmy oferują kursy dostosowane do różnych branż, np. medycyny, IT, budownictwa czy finansów. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na te, które cieszą się dobrymi opiniami, sporym doświadczeniem i świetnie wyszkolonymi lektorami.

Szkoła językowa powinna przede wszystkim dostosować odpowiedni poziom zaawansowania i indywidualnie podchodzić do każdego kursanta. Co więcej, lektorzy powinni z zaangażowaniem prowadzić zajęcia i regularnie kontrolować zarówno umiejętności kursantów – zarówno w mowie, jak i piśmie. Ważne jest, aby stale szlifować słownictwo, gramatykę oraz umiejętności konwersacyjne. Jeśli jednak chcesz kłaść nacisk na konkretny aspekt języka, lektor powinien dostosować do niego program kursu.

W przypadku klientów biznesowych ważny jest również elastyczny grafik zajęć. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zajęcia będą się odbywać o najbardziej dogodnych dla nas porach. W przypadku firm zwykle największym zainteresowaniem cieszą się godziny popołudniowe.

Metoda nauczania – która jest najbardziej skuteczna?

Jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania jest metoda immersyjna (ENG: immersion – zanurzenie), która dosłownie polega na zanurzaniu się w języku. Bazuje ona na porozumiewaniu się wyłącznie po angielsku – tak, jak przebywalibyśmy za granicą. Metoda immersyjna skutkuje nie tylko swobodnym komunikowaniem się oraz przełamaniem strachu, ale również dużym postępem w relatywnie krótkim czasie. Sporą zaletą w tym przypadku są zajęcia z native speakerem, który jeszcze dogłębniej wprowadzi nas w tajniki języka.

Co zyskujesz?

Udział w kursach angielskiego dla firm to nie tylko zwiększenie kompetencji pracowników, ale również inwestycja w rozwój biznesu. Dzięki dobrze wykwalifikowanej kadrze możemy znacznie zwiększyć renomę naszej działalności i tym samym, pozyskać nowych klientów. Co więcej, jako właściciele czy pracownicy możemy często spotkać się z dokumentacją w języku angielskim. Kurs biznesowego angielskiego zdecydowanie zwiększy nasze umiejętności w tym zakresie.

Mniej oczywistą zaletą kursu językowego jest również integracja pracowników. Grupowe zajęcia to świetny sposób na bliższe poznanie się i zbudowanie relacji. Co może zaowocować przyjemniejszą atmosferą w biurze, a jak wiadomo w przyjaznym środowisku pracuje się znacznie lepiej 🙂 

Jaki branżowy kurs języka angielskiego na Śląsku wybrać?

Jeżeli zależy Ci na indywidualnym podejściu do kursanta, elastycznym grafiku, sympatycznej i profesjonalnej atmosferze, to Szkoła Języków Obcych ACE z Zabrza będzie doskonałym rozwiązaniem. Sprawdź ofertę ACE (kurs angielskiego dla firm Śląsk) i ciesz się zdobytymi umiejętnościami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 1 =